Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

 

Report
 
 
Reportáže z akcí spojených s BH a PS, které proběhly v ČR. Jistě velmi zajímavá rubrika. Co více říct?
Snad jen to, že sem může kdokoliv kdykoliv napsat reportáž z Breyer akce v ČR, kterou navštívil. Jedinou podmínkou je, abyste akci, o které píšete navštívili OSOBNĚ! Ve vyjimečných případech také můžete psát o zahraniční show, kterou jste však též navštívili osobně.
Uvítáme reportáže z akcí jako jsou Autumn Sessions, Fun Days, shows u sběratelů atd., jen musí být "za námi" a musíte je navštívit osobně (zúčastnit se).
Své reportáže posílejte na cabhb2@seznam.cz. Mohou obsahovat maximálně jednu fotku (pořízenou Vámi nebo se svolením majitele). Text může být dlouhý i stručný, jak chcete. Hlavně nesmíte kopírovat fotku bez svolení či dokonce někomu okopírovat text!
 
Děkujeme a přejeme příjemnou zábavu!
 

 
Fun Day Brno 2010 

Jak všichni z Vás ví, 17. dubna 2010 se konalo v Brně první letošní Fun Day - akce pro milovníky Breyer Horses a Peter Stone. Já jsem tam byla a tak jsem se rozhodla, že Vám napíšu něco málo o akci a o mém pocitu z ní. Na Fun day jsme dorazili ve třičtvrtě na 10. To už tam bylo poměrně dost lidí. Všichni nosili krabice, kufříky a tašky se svými miláčky, bezpečně zabalenými na cestu. Někteří lidé si tam dokonce stěhovali květinářství (Rikky_1 ví). Usadili jsme se ve velké místnosti na Ranchi CH v Brně - Ořešíně. Kolem desáté akce začla. Maminka Appaloosy paní Sládková náš všechny přivítala a App začla číst jména účastníků a jejich koní. Pak přišla na řadu Lehcí koně - Traditional. Já sama jsem tam měla 7 koní. Tahle kategorie byla nejpočetnější - 3 stránky účastníků! Appa nás všechny obešla, zapsala si hodnocení a jelo se dál. Potom byli Lehcí koně - Classic a Lehcí koně Stablemates. Následovali Těžcí koně - Traditional, Classic i Stablemates a Ponyové. Po těchto třech třídách (celkem 9 kategorií) koní Original Finish byli CM koníci. Ti byli přihlášení čtyři. Wolkenzauber od Lintith, Zahira od Lintith, Zaira od Lintith a Vally od Anne11 a Lucííka. A co bylo po CM? No přece Peter Stone koníci! Těch bylo po CM nejmíň (jen od kiiki a Appy), ale byla u nich největší fronta. No a to už bylo něco mezi dvanáctou a jednou hodinou takže všechny Breyer maniaky (neberte si to ve zlým =D) čekal oběd. Měli jsme řízek s hranolkama - mňam =) A po obědě část na které se dalo nejvíc vyřádit - scénky! Scénky jarní a velikonoční. Objevil se například přechod mezi zimou a jarem (Vivi), pomlázka (Steeple), Chilli velikonočním zajíčkem (Zigi), velikonoční vůz s Tregem (Silvera) nebo velikonoční dostih (já). Scének bylo hodně a nápady byli originální. Když Appa obešla všechny scénky a účastníci obohatili své foťáky o další stovky fotek, šlo se malovat. Na stoly se natáhly ubrusy, každý dostal štětec, talířek, koníka a každá skupinka dostala barvy. Malovali jsme malovali a všichni byli moc vděční Lin za její odborné rady. Během celého Fun Day se v přestávkách mezi výstavami nakupovalo, fotilo a diskutovalo. Bylo domalováno a prozkoumáno. To mohlo znamenat jediné - velké vyhlášení vítězů! Všichni seděli jak na trní a nedočkavě poslouchali, jestli i jejich miláček se umístil v té a té kategorii. Vyhlášení a předávání Breyer cen, stužek a pohárů bylo provázeno bouřlivým potleskem, povzbudivými výkřiky, smíchem, překvapením oceněných a na zklamání z neúspěchu zbylo opravdu málo místa! Po vyhlášení se už jen fotilo, nakupovalo a v místnosti nebylo chvílemi slyšet vlastního slova. Ale všechno musí jednou skončit a platí to i pro Fun day. Všichni ještě fotili posledních pár fotek, loučili se a slibovali si, že se příští rok zase uvidí. Já osobně k akci nemám co dodat! Bylo to úžasné a doufám, že další Breyer akce budou probíhat ve stejně přátelském duchu. Bebetka
 
Fun Day Kacanovy 2010
 
Dne 14.8. 2010 se jak jistě víte konal Fun Day v Kacanovech. Původně mělo být ve Frýdlantu, ale kvůli povodním se FD bohužel přesunulo do Kacanov. Já jsem tam byla a tak bych vám o tom chtěla něco napsat... Do hotelu Králíček, kde mělo být FD jsme dorazili trochu později, lilo jako z konve. Už tam byli skoro všichni. Hned jsme si sedly ke stolu a začaly vybalovat koníky, kteří byli zabalení v haldách ručníků a připravovaly jsme se na výstavu. Když jsme měly všechno nachystané, začala výstava. Nejdřív nás uvítala paní Sládková a pak Laura četla kategorie Breyerů, např. OF Classic lehcí koně, OF Tradtional těžcí koně, CM Breyer,Peter Stouni atd. Vždycky přečetla jména přihlášených a obešla všechny koníky. My jsme měli nejvíc Breyerků v kategorii OF Tradi lehcí a Classic lehcí, když měla App hodnocení našich koníků zapsané, odvedli jsme je zas pěkně zpátky do kufru a šly (já a holky) jsme si prohlížet koníky ostatních, všichni byli nádherní.V životě jsem jich tolik pohromadě neviděla :D Tak to byla výstava, a co dál? No scénky přece! Já měla scénku s Chilim a Tahomou u vody - jmenovala se prázdniny na koni. Musím říct že všechny scénky byly boží. Jedna hezčí než druhá, no prostě nádhera. Nejvíc se mi líbila scénka Adély, ta byla jak živá :) Appa zase všechny ohodnotila, my jsme si je prohlédly a pak se uklízelo. Po úklidu následoval oběd. Bylo to kuře s broskví, hranolkama a k tomu džus. Myslím, že si všichni pochutnali. :oP Po obědě byla malá přestávka. Já jsem si u paní Sládkové konečně vyzvedla své milované koníčky Kennyho a Justina a pak jsme šly prohlížet Breyery na prodej, to byla halda krabic :D A potom přišlo na řadu malování SM. Paní Sládková s s App nejdřív rozdaly štětce, barvy, kelímky s vodou atd. a potom samotné stablíky. Všichni začali malovat. Já jsem dělala hnědáka a dopadl celkem dobře i když ostatní měli daleko hezčí koníky. Když jsme skončily s malováním, šli jsme si prohlédnout koníky ostatních a Appa je zase ohodnotila. A potoom konečně to, na co se všichni těšili nejvíc - vyhlášení vítězů! Všichni napjatě poslouchali, vítězové chodili přebírat ceny k Appuš a ostatní jim tleskali, gratulovali nebo se sami radovali z výhry. Po vyhlášení byla ještě přestávka, ale FD se už chýlilo ke konci. Ještě jsme stihli nakoupit u Elen, Anne a Lucíkka nádherné věčičky ze Saddlery Shopu a pak byl už konec. Bohužel. Rozloučily jsme se s Appou a její mamkou, zabalily kufry a jely domů. K Fun Dayi nemám co dodat. Strašně moc děkuji Appě a její rodině, že jsme se mohli zúčastnit takové skvělé Breyer akce a doufám že budou ostatní Fun Daye taky tak úspěšné jako tento. PS: Píše Carrie :o)
 
 
TOPlist
Děkujeme za návštěvu, brzy se vraťte!
aktualizováno: 09.06.2014 15:15:28