Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Articles
Rubrika věnovaná Vašim článkům o českých Breyer Horses v soukromém vlastnictví. Sem můžete po zaslání článku na mail shastamoon@seznam.cz přispět svým článkem o nějakém koníkovi, který žije na nějakém českém Breyer ranchi a někdo jej vlastní. Články mohou být jakkoliv dlouhé, ale je pár podmínek, které musíte splnit.
 
Podmínka č. 1 - V článku nesmí být překlepy či pravopisné chyby (Ale někdy se stát může, od toho je tady korektor.)
Podmínka č. 2 - K článku musí být doplněná i malá fotografie koně, kterou nám pošlete společně s článkem.
Podmínka č. 3 - Článek musí být o koníkovi, kterého nevlastníte vy, nýbrž někdo jiný (Např. kamarádka internetová nebo ta, se kterou se znáte osobně.).
Podmínka č. 4 - Fotografie musí být pořízená vlastníkem koně, o kterém píšete. Samozřejmě SE SVOLENÍM autora fotografie. Společně s fotkou a článkem se zde objeví právě zdroj a autor fotografie.
Podmínka č. 5 - Abyste mohli přidávat články do této rubriky, musí Váš článek splňovat předešlé podmínky a musíte být členy CABHB.
                                                                                                                  Příjemnou zábavu!!

RZ Smarty Jones patřící Mazlovi

Tento model je celkově moc povedený. Je na nádherném cválajícím moldu, kde najdete mnoho koní, např. Windtalkera a nového Secretariata, kterého si určitě spousta lidí (včetně mě :D) pořídí. Má pískový pevný podstavec a na něm krásně napsáno Smartyho jméno. U nás byl na návštěvě a je opravdu nádherný! Skvěle vystihuje pravého dostihového ducha Smartyho a dostihů. Model má malou krásnou hvězdičku, středně velkou ušlechtilou hlavu, velké živé oči, krátkou hřívu, stříbrné podkůvky, nádherné svalnaté tělo, 2 ponožky a jedno celé světlé kopýtko a poměrně dlouhý světlý ocas vlající ve větru. Smarty je boužel již vyřazený model, jinak bych si jej asi pořídila. V ČR je poměrně cenný, má ho málo lidí! Jak se Smarty líbí Vám?
  
Foto by kiiki, když u nás byl na návštěvě.                    Foto by Mazel
 
SCR Sajmon patřící Moni
 
Koníkem, o kterém jsem se rozhodla psát není nikdo jiný, než SCR Sajmon. Sajmon je můj vysněný model, kterého se mi zatím nedaří sehnat do mé vlastní sbírky, proto jsem ráda, že ho mohu obdivovat alespoň u Moni. Sajmon je vlastně vůbec první Black&White American Saddlebred v ČR. Je to krásný černo-bílý Saddlebred s krásnýma očima, ušlechtilou hlavou a dlouhým ohonem. Zdá se, že je to kůň snů, neboť je nejen krásným, ale i mooc hodným koníkem milujícím přírodu a plavení v řeče. Na SCR se dostal o Vánocích 2009 a jeho majitelé jsou jistě šťastnými lidmi, když vlastní takovou cennost. Doufám, že Sajmonovi se bude nadále dařit nejen v chovu, ale i v Photo Shows a na výstavách. Já sama doufám, že jednou budu mít svého Black&White Saddlebreda, ale kdyby ne, nevadí! Pořád je tu úžasný SCR Sajmon!
 
 
Photo by Moni
 
WWR Wolkenzauber patřící Lintith
 
Chtěla bych něco napsat o vyjímečném koníkovi, který žije na Whispering Wind Ranchi, který patří Lintith. Wolkísek je vyjímečný nejen pro to, jak skvěle vypadá, ale taky proto, že je první repaint traditional koník v ČR. Namalovala ho sama majitelka Lintith. Má nádherné zbarvení, black frame overo, a když jsem ho viděla na vlastní oči, byla jsem z něj celá paf. Je opravdu nádherný. Skáče hlavně parkury a je také plemeným hřebcem. V ČR je po něm nádherný Windtalker v majetku RZ a čeká se na dalšího/další potomka/ky. Více se o něm dozvíte na www.wwranch.blog.cz :), určitě se podívejte!
 
 
Photo by Lintith
 
SSR Papparazzi patřící Appě

Určitě se nemůžete divit že o Pappíkovi píšu já :-D (Elen). Papparazzi je
jeden z mých miláčků na SSR,proto o něm píši. Papparazzi(přezdívaný
Pappík) je nádherný koník, ale je to kříženec.Nejvíce se mi na něm
líbí..všechno xD. Pappík má nádherné zbarvení a odznaky. Appa získala
Pappíka na Velvet Rope Eventu,pamatuji si úplně stejně jak se nám s
holkama na SSR po App stýskalo a těšily jsme se až přijede. Jakmile
Papparazzi přijel do ČR získal si nejen srdce sběratelů ale i
několika klisen s kteréma má nádherná hříbata. V ČR je jediný, a
myslím, že navždy xD. Rozhodně se těším na AS,kde ho zase uvidíme a
budeme moci řvát: ,,MILUJEME TĚ PAPARAZZI!!!!!!!!!!" Pappík má též
na SSR svou krasavici Make a Wish ale i své Vivinky :). Určitě bude mít
dalších spousta nádherných hříbátek. Rozhodně se těším na BWS, kde Pappíka uvidím :)
Papparazzi je opravdu kouzelný model a appa na něj může být pyšná :).
 
 
  
Photos by Appaloosa
 
RS Ruffian patřící Anne11

Krásná,milá,roztošná-tak vypadá RS Ruffian na první pohled.Ale je opravdu taková?Odpověď zní N-E!Sic vypadá opravdu úchvatně,je to tmavý hnědák Anglického plnokrevníka,s ponožkou a hvězdou na čele(xD) ale jako andílek se tedy rozhodně nechová! Nejlepší jsou její hádky s RS Rags to Riches,její největší nepřítel.Její kamarád je náš SKS Barbaro, s kterým si hodně píše přes ICQ(Co ti dnešní BH nenajdou!) Má moc ráda svého jezdce Jacinta,do kterého je snad zabouchnutá celá republika! xD Ale ikdyž se chová jako divoška,určitě má uvnitř krásné srdce,které poznáte když Ruffian máte rádi.Ruff se mi opravdu poslední dobou zalíbila! AŤ ŽIJE RUFFIAN! AŤ ŽIJE RUFFIAN!

  

Photos by Ranč Srdíčko

CSR Minetree Mossy patřící kiki.mich

Chtěla bych Vám sem napsat článek, o úžasné kobylce Minetree Mossy kterou vlastní úžasná holka Kiki.mich! Žijí na překrásném ranchi jménem Caribian Sunny Ranch. Minetree je plemene Appalosa Sport Horse a ranch který jí vlastní, by jí chtěl využívat hlavně pro rekreační ježdění a parkur tak Z-ZL , ale ona se časem jistě ještě zdokonalí, je ještě velmi mladá. Když už mluvíme o jejím věku, Mossy jsou čerstvé 4 roky. Je to cenný, vyřazený model, kterých je v ČR velmi málo, a dá se špatně sehnat. Její cena se pohybuje nad 1000 ,- a v budoucnu půjde jistě nahoru. ;) To je asi vše, co bych Vám o ní mohla říct. :-) Doufám že bude mít spoustu úspěchu v soutěžních jak v ČR tak v zahraničí x) . Pokud se chcete o Mossy, dozvědět více, zamiřte na www.csranch.blog.cz ;)

 

Photo by kiki.mich

SKS Barbaro patřící Elen

Ahoj, chtěla bych Vám napsat článek o úúžasném dostihákovi SKS Barbarovi, kterého nemůže vlastnit nikdo jiný než náš Irský Cobík!
Barbaro je krásný hřebec, plemene A1/1 . Jsou mu tři roky, a narozeniny slaví 29.4. Jeho rodiči jsou La Wille Rouge a hřebec Dynaformen. Nemá zatím žádného svého potomka, ale to se jistě brzy změní. Barbaro je koník který miluje jablka a mrkve. Má rád své jezdce, což je moc hezké :-) . Vyhrál mnoho dostihů v USA, samozřejmě i Kentucky Derby. Pak se v jednom závodě zranil, a po té dostal do zadní nohy laminitidu. SKS to nemohla dále sledovat, proto se rozhodli Barbara koupit, a vyléčit na skvělém SSR, kde pobýval od svého příjezdu do ČR až do února 2010. To si ho jeho majitelka Irský Cobík mohla vzít na svou SKS, protože byl ve formě :-)
Přejeme Barbarovi dlouhý a úšpšný dostihový život! Pokud se chcete dozvědět více: http://stajkonsky-sen.blog.cz/1002/barbaro

 

Photo by Elen

SSR Brandeis patřící Appě

To jste nečekali,že ne? xD B..b...b...Brandeis!Nejsem moc velký milovník arabů(Miluju je,ale na cobíky,nemaj ahoj bratři cobíci! xD, SKS vám představuje Irského cobíka xD) ale tento PS Arábek mě oslovil. Nádherný štičí profil,stavba těla,zbarvení(Ale na Papparazziho a coby nemá,stále xD) a nádherné odznaky- toť je Brandeis! V ČR je jediný! Rozhodně na něj musí být Appa pyšná! Brandeis si za tuto krátkou dobu co je v ČR získal několik obdivovatelů a věřím že jednou taky po něm budou nádherní potomci! MILUJEME SSR BRANDEISE!

  

Photos by Appa

WW Sky Blue Gem patřící Lintith

Dnes mě napadlo napsat o okouzlující klisničce Sky, takže jdu na to. Sky je u Lin PH v barvě grey tobiano (podle mě výtečná volba) a podle mě je Sky ÚŽASNÁ! Hrozně se těším až ji na CLS uvidím :). Má nádherné zbarvení,mold i skrvnky. Tato klisnička má i potomka- WW Pepsi Saw Olenu! Sky na něj musí být pyšná,protože je opravdu úžasné! :-)) Lin získala Sky na FD Frýdland a tím začala svou BH kariéru. Jsem ráda že tu Lin máme :). Díky Sky, protože si přivedla Lin k sbírání! Díky mooc Skyinko! :)
 
 
Photo by Lintith
 
SSR Scallywag patřící Appě
 
Tak,dostala sem se na mail, abych napsala o jednom úžasnym koníkovi :). Je to Scallywag - překrásný APH ze sbírky Appaloosy. Scally-jak mu říkám já :P je z Connoiseur edice a je ho jen 350 ks. Já toho koníka fakticky zbožňuju :D. Ale jelikož je tenhle mold dlouhý a má podstavec,není moc možné dostat jej na Fun Day nebo Autumn Session, takže se ho bohužel pravděpodobně nedočkáme. No,co už,snad jednou jo :). Je na stejném moldu jako například - Rags To Riches,Ruffian,Rachel Alexandra nebo Heartland - toho též najdeme v Appiné sbírce krásných modelů :). Mě se líbí už proto, že je to strakáč a já strakáče zbožňuju :D. A má jedno rybí očko - jedno hnědé :). Nejspíš už budu končit,jelikož nevím,co více k tomuto koníkovi napsat,snad jen,že je fakt skvělej,ale to už se zase zopakuju :D . Příště semka zase něco písnu,tož se mějte "koňsky" :D a zatim čau :) Zigi :P
 
  
Photos by Appa
 
 
RS Gladwin Lucky Grey Lady patřící Anne11
 
Na jednom nádherném místě,zvaném Lexington ve státě Kentucky,ve stáji, přesněji v čistém a voňavém boxe, žila úžasná shirská klisna Gentle Giant Snowflower.Byla březí po Grayingham Lucky Ladovi.Čistokrevném shirovi.V roce 1991 se jí narodila po dlouhém očekávání malá klisnička zvaná Gladwin Lucky Grey Lady.Každý si ji velmi oblíbil.Nakonec se z ní stala nádherná šampionka.Každý ji znal.Ranch Srdíčko v tu dobu sháněl nějakého těžkého koně.Nejlépe klisnu.Najednou narazili na inzerát: "Prodáme šampionku."Neváhali a kontaktovali Lexington a Grey Lady odkoupili.Tehdy jí bylo 6 let.Nyní žije spokojeně na Ranchi Srdíčko se spoustou kamarádů.Má úžasnou perleťovou barvu a spolu s ní přicestovala i malá SM Grey Lady a další věcičky.Grey je spolehlivá a snaživá klisna a rozumí si s každým koněm.RS se s ní zaměřuje hlavně na drezuru,výstavy a později i chov, protože je jasné,že po takovéto úžasné klisně budou vynikající potomci.Více o Lady se můžete dozvědět na www.ranch-srdicko.blog.cz.No nic, přeji Ranchi Srdíčko mnoho úspěchů a mnoho dalších skvělých přírustků jako je třeba Lady!
 
  
Photos by Anne11
 
 
CSR Minetree Mossy patřící kiki.mich!
 
Hned jak jsem přišla na tuhle rubriku, věděla jsem, o kom napíšu. Je to krásná klisna ve stáji Caribian Sunny Ranch Minetree Mossy. Měla jsem pár možností ji mít, ale vždy mi doslova protekla mezi prsty. Protože vím, že ji asi nebudu mít (což mě děsně štve) chci o ní alespoň napsat. Mossynka je na krásném moldu, Strapless. Že prý je dlouhá, asi jako Barbaro. Je plemene appaloosa sport horse, jde jí asi nejvíc drezura. Brenda s ní zkouší i parkur, ale zatím "jen" stupeň Z - ZL (tj tak 100cm). Má krásnou černou barvu a roztomilou deku na zadečku. Je sice mladičká, zatím jek 4 roky, ale vím, že bude úspěšná ve výstavách (s její krásnou v kombinaci a s krásnými fotkami od kiki.mich). Je učenlivá. CSR vlastní kiki.mich - web http://csranch.blog.cz/
Jako appaloosa sport horse se prodávala v letech 2004 - 2006.
 
  
Photos by kiki.mich
 
SSR Hollywood Boulevard patřící Appě

Hollywooda jsem si vybrala, protože mě jako model velice zaujal. Je jedním z
vzácnějších modelů, koník z Velvet Rope Eventu, kterého je pouze 50 kusů. V
České Republice ho vlastní pouze Appalosa. Zaujal mě svým zbarvením. Mezi mé
oblíbené koníky nepatří klasičtí painti, proto mě Holly zaujal. Je opravdu
povedeným koníkem na moldu Keltece Salinera a odvažuji se trvdit (je to můj
názor), že je hezčí než sám Keltec. Když jsem ho poprvé uviděla, řekla jsem si:
,,Snad nebude limitovaný, toho bych si klidně koupila i kdybych se před rodiči
musela plazit po kolenou." Byla to moje láska ještě před Harmonym. Jen škoda, že
je tak limitovaný, ale také bych řekla, že díky tomu má také trochu kouzlo. Co
bych řekla na závěr? Gratuluji Appě k tak úžasnému modelu a myslím si, že může
být hrdá na takového koně. I love Hollywood Boulevard! He's BEST!
 
 
Photo by Appaloosa
 
Sierra Blanco patřící kiiki
 
Sierra Blanco - na moldu Smart Chic Olena z roku 2005 - patří kiiki a ranči Perla. Hřebec plemene APH (American paint horse) má zbarvení grey tobiano. Zatím má 3 potomky, ale jistě jich bude víc. Úspěchy sklízí i na výstavách. Má druhé místo v Secret of Succes a druhé místo na FD v Brně.
Pochází z limitované edice a je už tři roky vyřazený. Prodával se od července do prosince 2007. U nás je dost vzácný.
Povahově je moc milý a přátelský. Zaměřuje na westernové ježdění a to na trail a cutting.
Když budete mít náladu koukněte na jeho profil na ranči Perla a dozvíte se víc.
 
 
Photo by kiiki
 
SKS Gypsy Valley Kuchi (Vally) patřící Elen

Ahoj:-) Napíšu vám něco o Vally ze SKS.Kterou jistě určitě KAŽDÝ zná.A když ne,tak se sní seznamte právě v tomhle článečku ;-). Vally je mladá klisnička,která se narodila 22.ledna 2010,takže jěště mladé hříbátko. Ale podle povahy to na ní určitě není poznat.Vally je velmi divoká klisnička a strašně pyšná.Ale je přesto velmi krásná. Tatínek je RS Fox Valley Oliver a maminkou je SKS Kuchi. Ani bych neřekla,že je po tak rozumných rodičích,taková divoška :-D Vally je dost vysoká,ani se nedivím...Výšku získala určitě po mamince. Na Vally mě zaujala její krásná barva. Lysinka je také velmi pěkná. Jestli chcete Vally vidět a vědět o ní více,naleznete ji u Elen na Stáji Koňský sen ;-) Když se chcete s krásnou a pyšnou Vally seznámit,připravte si nervy a hlavně ušní bubínky.Přeci je to jen trošičku ,,ukřičené hříbě" o kterém musí vědět i prezident Václav Klaus :-D Vally jsem viděla asi tak třikrát a pořád je divočejší a divočejší.Celá teta Henrieta!
 
 
Photo by Elen
 
SSR Make A Wish patřící Appě

Ahojky! Chtěla bych napsat něco o nádherné klisně, která žije na SSR. Je to Make A Wish! Make je klisna plemene Arabian. Je na nádherném moldu s krásnou hřívou a ocasem. Má zajímavé zbarvení, je to Palomino a má takový ´´kovový“ až zlatý nádech. Hřívu a ocas má bílé. Make A Wish je prostě boží!:-) Na SSR přišla někdy na začátku března 2010 a hned se zalíbila Paparazzimu. Fotopříběh o tom jak Wish přijela na SSR najdete na: http://mojebreyer.wbs.cz/Fotogalerie_Foto-Pribehy.html Pappík se do ní úplně zamiloval a Make do něj taky.:)Určitě budou mít nádherného potomka, Wish a Paparazzi se k sobě barevně moc hodí. Make A Wish je v ČR velmi vzácná. U nás jí má jenom Appa a Lintith. Wish si za krátkou dobu získala v ČR hodně obdivovatelů (mezi nimi i já:)). Je prostě úžasná! Už nevím co jiného bych o úžasné Make A Wish napsala...Tak tedy přeji Make hodně úspěchů v kariéře a i celému SSR a majitelce Appě! Mějte se krásně!:)
Carrie22
  
Photos by Appa
 
SSR Make a Wish patřící Appě

Dnes bych chtěla napsat o nádherné klisně Make a Wish.
Make a Wish je z BF 2009 a řeknu vám,je to velice cenný kousek!
Make a Wish se stala součástí SSR a má na SSR svého "miláčka" Papparazziho.
Hrozně se mi líbí,je to SSR miláček number 2.(Hned po Pappíkovi xD)
Má nádherné zbarvení s rozkošnými odznáčky a rozhodně vás zaujme nádherný mold s "Justiným" ocáskem.
Má nádherné,veliké oči které okouzlily většinu sběratelů včetně mě :).

MILUJU TĚĚĚ MAKE A WIIISH!!!
 
  
Photos by Appa
 
FFR Shahcolate Bey Ma patřící Cof

Koněm, o kterém jsem se rozhodla napsat je Shahcolate Bey Ma z Flying Foal Ranche. To, že na FFR přijel jistě všechny opravdu překvapilo! Nikdo totiž nečekal, že to je krásný Peter Stone Arabský kůň. Mnohé si opravdu získal a mezi nimi jsem i já. Jelikož nade vše zbožňuji Arabské koně, Shahcolate alias Čoki nebo Čokis si mě získal svým půvabem a nádhernou stavbou těla.
Na Čokiho hlavě krásně svítí bílá lysinka, která podtrhuje jeho krásný štičí profil. Ouška má dlouhá a pozorná. Jeho oči vypadají jako dvě obrovské hnědé skleněné kuličky, za kterými je vidět jemně bělmo. Jeho krk je krásně klenutý, stejně ušlechtilý má i trup. Dlouhé svalnaté nohy doplňují tři ponožky a pevná záda vysoko nasazený hedvábný ocas.
Shahcolate Bey Ma je elegantní, ušlechtilý, krásný a vznešený kůň, který všechny okouzlí. Děkujeme Cof, že se ČR může pyšnit takovým krasavcem!
 
  
Photos by Cof
 
RP White Paradise patřící kiiki
 
Chtěla bych vám napsat o úžasném koníkovi RP White Paradise.Paradisek je bratr našeho Eureky.Paradisek má v sobě vysoce šlechtěnou arabskou krev,proto se určitě není co divit že má tak nádherný postoj se zvědavým čumáčkem 8-) .Určitě jsme pyšni,že náš Eureka je bratr tohoto úžasného koníka.Paradisek přijel do ČR dříve,jekoliž nebyl přihlášen do tolika výstav jako náš SKS Eureka.Paradisek je nádherný arab s bílou lysinkou 3 ponožkami a bílou spěnkou.Je taky,velice zvědavý!Na RP se mu dostává té nejlepší péče a rozhodně se těšte,až ho uvidíte!
 
  
Photos by kiiki
 
Call the Cops patřící Lintith
 
Nádherný Welsh Part Bred barvy Grey - kdo by mu neodolal? tento valášek je vytvořen podle pravého Newsworthyho - Ponyho zaměřeného na skoky. Newsworthy - U Lintith tedy Call The Cops, přezdívaný Copsík s ním trénuje malá Adélka, velmi milá holčina :) Jak jsem již řekla, pony je na nádherném a jedinečném skokovém moldu, který je v ČR snad jediný (Traditional). Je sice menšího vzrůstu, ale to mu neubírá na kráse - ba naopak - přidává mu na opravdovosti, realičnosti. Je mu vážně velmi, velmi podobný.

Pony nemá podkovy, což je podle mě velmi dobré, protože na něj by dle mého názoru vůbec neseděly. Přední nohy vysazené do skoku jsou pevné, osvalené a krásné. I tělo je svalnaté, vypracované - je vidět, že na své domovské stáji často a pilně trénuje. Jeho hlava je krásná, linie mírně, ale velmi mírně kokávní a výraz v oku je milý, pozorný, ale jemný a má jiskru. Uši jsou krásné, ani dlouhé, ani krátké, pěkně kulaté a ostražité - jsou v pozoru poslechnout jakoukoliv jezdcovu pobídku a to se mi na Copsíkovi moc líbí. Dodává mu to šajn :)

Krk je pěkně klenutý, hříva vždy zapletená - dokazuje to, že spolu jezdí na závody a různé malé hobbíky, není tož pravda? Rozhodně mu to sluší a ladí. To samé s ocasem - vždy krásně zapletená, čistý, beze smítka. Adélka, zaměstatnci stáje i Lintith si ho opečovávají jako v bavlnce. Bodejť by ne :) Hřbet je prohnutý, není strnulý, takže se kůň nad překážkou uvolnil a je správně vytrénovaný. Jak jinak, když patří Lintith :) Zadní nohy jsou u sebe, na moldu to dokazuje že se pony (kůň) právě odrazil. Celkově se to k moldu velmi hodí. I podstavec je velmi stylový, krásně zakončený a nenápadný, takže na fotce nekazí dojem a ani tolik nevynikne. Celý kůň je čistě bílý, sem tam nějaký stín, našedlá místa. Ta tomu dodávají pravý efekt, že kůň vypadá jako živý. Celkově se mi strašně moc líbí a tento model vlastním také, u mě se ale jmenuje Scary Jumper :) Zdraví Steeple a Scary!
 
  
Photos by Lintith
 
RGS Ilegal patřící Vivi
 
Idocus je krásný 15-ti letý valach Dánského teplokrevníka, tmavý hnědák s černou hřívou a ocasem, bílou hvězdičkou a s třemi bílými ponožkami. Žije na Ranchi Golden Star u majitelky vivi. Na tenhle ranch přijel 24. prosince 2009 jako první BH tohoto ranche. Jeho zaměřením je drezura, která mu hrozně moc jde a baví ho. Taky je to skvělý a klidný koník na voltiž. Dá se na něm jezdit i rekreačně, je to milý a ochotný koník i pro začátečníky. Původem je z ČR a je velmi učenlivý a ochotný.
 
Photo by vivi
 
SSR Sprinkles patřící Appě
 
Sprinkles je nádherná appaloosa klisna z Breyerfestu 2009. Žije na Southern Storm Ranchi u majitelky Appy. Je to klisna, která je omezená na 1200 kusů a je nááááádherná =* Je prý velmi milá a není lekavá ani příliš tempreamnetí. Jejím zaměřením je western. Proto se na ní mohou učit jezdit i začátečníci. Skvělá je ale i pro pokročilé westernové jezdce. Zbarvení má deka Appaloosa a má i pruhovaná kopýtka! Je cenná a hrozně krásná. Je jediná v ČR. Na bříšku má zlatý nápis: "Breyerfest 2009"
  
Photos by Appaloosa
 
Speedy patřící Moni
 
Speedy je roztomilé hříbátko plemene Appaloosa a zbarvení black leopard. Pravděpodobně je jediný v ČR. Je mu 1 rok a v budoucnu bude jeho zaměření wetsern, výstavy a chov. Žije na Stone Creek Ranchi u majitelky moni. Je hrozně roztomilý. Na jeho postoji je ještě např. AQH hříbě Fizz. Původem je z USA z Ranche Green Wall.
  
Photos by Moni
 
Party Girl patřící kiiki
 
Party Girl je krásná klisna žijící na ranchi Perla, který patří kiiki. Je nádherná a na jejím moldu můžete znát např. Appalooosa Sport Horse nebo Pottery Barn kids klisnu. Je z JAHu z roku 2008 a je limitovaná na 1200 ks. Kiiki si tuhle nádhernou klsiničku přivezla z FD v Brně č. 1. V ČR je ještě Party Girl od Lintith a od Appy. Její plemeno je thoroughbred cross a zbarvení dappled smutty buckskin.
 
Photo by kiiki
 
Sage Brush patřící Ginny
 
Sage Brush je krásná classic mustang klisnička. Je hodně těžko sehnatelná. Je z edice Wild mustangs. Žije na ranchi Malá Podkova u Ginny. Spolu s ní tu je také její maminka ze stejné edice, která se jmenuje Gold Dust. Je to ryzá klisna s dekou, bílou lysinou a dvěmá bílými podkolenkami. Její hříva a ocas jsou o trochu světlejšího zbarvení než zbytek jejího těla. Zatím je malá - narodila se v roce 2009 - a je zvědavá a neposedná. Taky je hrozně roztomilá =)
FOTO NENÍ K DISPOZICI
 
SSR Lorenzo patřící Appě
 
Tento úžasný model koně Peter Stone patřící Appě-Lorenzo je opravdu jedinečný díky svému krásnému Appaloosa glossy zbarvení. Model Lorenza je vzácný a když se naskytla Appě příležitost, neodolala, a musela si ho koupit, teď se má Lorenzo na SSR myslím velice dobře. Lorenzovi rodiče jsou taky velice úspěšný díky svým dávným předkům a rodokmenu. A otázka proč je Lorenzo tak krásný,ušlechtilý,silný,chytrý a úspěšný ? To je jednoduché protože měl ty své rodiče jméno jeho matky : Lighty Spotty a jeho otec : Call of Lorenzo-jak jste si mohli všmnout také jméno zdědil po svých rodičích :-) Ale zpět k jeho popisu. Nesmíme opomenout jeho velké fleky a jeho vlající černou hřívu, hnědé oči a krásně namalovaná kopýtka.Tak mám pocit že o Lorenzovi to je vše a doufám, že si ho Appa bude hodně vážit, protože příležitost mít toto krásné zvíře je vážně vzácnost.
  
photos by Appalosa and SSR
zdroj-www.allabouthorses.cz
 
El Jazzblell patřící lišce
 
El Jazzbell je nádherná klisna hnědáka. Žije na ranchi Ohájo u majitelky Lišky. Je rezavě hnědá s černou hřívou a ocasem. Je na moldu Bluegrass Bandit. Je to TWH (Tenesee Walking Horse). Na RO má malé hříbě klisničku Brown Queen se Snow Stormym, kterrý je ze stejného ranche. Jejím zaměřením je parkur, drezura, para drezura, rekreace a výstavy. V budoucnu s ní Ranch Ohájo a jeho majitelka počítají jako s chovnou klisnou. Pokud vím tak je v ČR jediná. Je opravdu krásná.
 
Photo by liška
 
Mon Gamin patřící BeBe

Mon Gamin je krásný hřebec plemene Selle Francais (Francouzský jezdecký kůň). Zbarvení má jako paint ale Paintem opravdu není. Žije na ranchi Blue Dream u majitelky BeBe. Narodil se 11.12. 2004 takže mu je 6 let. Jeho rodiče jsou z WW ranche od Lin. Jsou to WW Nanett a WW Wolkenzauber. Gamínek je přímo z Francie. BeBe a RBD ho odkoupili když zemřel Monův majitel. Teď se tedy tenhle krásný skokan prohání na pastvinách Ranche Blue Dream se svými přáteli. Je to hodný ale temperamentní koník. Na vyjížďkách je to kliďas, ale když ho něco poleká tak prý lítá jako smyslů zbavený. Je miláčkem ranche RBD a BeBe.
 
Photo by BeBe
 
SSR Hollywood Boulevard patřící Appě

V písku drezurní arény kluše nápadný Tobiano Palomino koník. Ladný krok a dokonalá šíje napovídají, že jde o Hollywood Boulevarda .Je velice cenný, protože  bylo vyrobeno pouze 50 kusů při příležitosti Velvet Rope Eventu v roce 2008. “Holly“ je koněm, který skutečně dostojí svému jménu. Elegance, síla a krása jsou slova, která jej dokonale vystihují. Kříženec Hanoverian x APH zbarvení Tobiano Palomino-Pinto, je sice neobvyklá kombinace, ale o to krásnější. “Holly“je koník, přímo stvořený pro drezuru, ale dobře zvládá i skoky ve volnosti.
Mně se na něm líbí veliké uši, které jej dělají velice roztomilým. Také nápadné groše, ale je prostě celkově krásný. Je také jediný v ČR, a myslím, že už svého příbuzného v ČR neuvidí . . .
 
  
photos by Appalosa and SSR
 
SSR Gypsy King patřící kiiki
 
Rozhodla jsem se napsat o koníkovi, který mě doslova uchvátil 8-).Jeho hrdá a pyšná majitelka je Kiiki a o jakém koníkovi je tady řeč?Koník, snad všemi obdivovaný....GYPSY KING!!!Podle mě krásný koník, který má už spoustu potomků a taky jich ještě pár mít určitě bude ;-).Má moc zajímaví mold a neznám žádného jiného koně, který by tento mold měl též.Gypsy má zvědavá očka, které na fotkách pěkně vynikají, nebo aspoň já si to myslím :-D!Má krásné jméno, které se k němu náramně hodí.Je to velký tinker a jméno Gypsy King to výrazně dokazuje :-)).Má okouzlující hřívu, jen možná co se mi na něm trochu nezdá, je glossy ocásek, ale jinak je velmi, velmi krásný a tohle je jen malinká drobnost.Tak, to je asi vše, co bych o Gypsy Kingovi napsala, tak přeji její majitelce spoustu dalších potomků a mnoho úspěchů 8-).
 
  
Pictures by kiiki
 
 
 

 
TOPlist
Děkujeme za návštěvu, brzy se vraťte!
aktualizováno: 09.06.2014 15:15:28